satnica

ČETVRTAK, 17. oktobar


Velika sala:

19.00 Performans otvaranja festivala
19.15 Ceremonija otvaranja festivala
19.30 Takmičarki program 1:

MALIŠAN (Danilo Bećković, 13 min – SRB)
SLICE OF LIFE (Luka Hrgović i Dino Julius, 25 min – HRV/SAD)
HET JUK/BREME (Nico Van den Brink, 17 min – HOL)

20.30 Svetska premijera domaćeg dugometražnog filma ČUJ MALI ČOVEČE (Marko Žunić, 77 min)


PETAK, 18. oktobar

Velika sala:


17.00 Takmičarski program 2(filmovi iz Srbije i Regiona)

BETWEEN THE CUTS (Dušan Brković, 10 min – SRB)
POSLEDNJI PUTNIK (Janko Đurić, 15 min – SRB)
MANDELA EFEKAT (Mihajlo Vitezović, 8 minuta – SRB)
KOSTAKURTA (Saša Karanović, 28 min – BIH)
ISPOD KOJEG LI SU SAMO KAMENA ISPUZLI (Daniel Šuljić, 5 min – HRV)
SHOCKER (Nemanja Obradović, 9 min – SRB)
CONSEVANT`S LITTLE PROBLEM (Adrian Nedeljković, 19 min – SRB)

19.00 Veče sa gostom festival (Sam Firstenberg) – tribina
20.00 Dugometražni film gosta festivala

Mala sala:


17.00 Budućnost je stigla 1: Izbor fantastičkih filmova dečje sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 minuta). Uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije.
Specijalna projekcija 
18.30 Friday night therapy ( Nina Ristić,19 minuta, Srb.)
19.00 Informativni program 1: Inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcije

IRA/GNEV (Nikki Bohm, 10 min – HRV)
AMARGO ERA EL POSTRЕ/GORKI DESERT (Diego H. Kataryniuk Di Constanzo, 29 min – ŠPA)
EQUALS/JEDNAKI (Javier Yanez Sanchez, 20 min – ŠPA)
TEMPUS FUGIT (Lorenzo Recio, 20 min – FRA)
FROM INSIDE/IZNUTRA (Pablo Guirado, 10 min – ŠPA)
GIRL AND A SCAR/DEVOJKA I OŽILJAK (David Cave, 15 min – VB, 18. oktobar


SUBOTA, 19. OKTOBAR

Velika sala:

12.00 Takmičarski program 3: (inostrani filmovi)
blok 1

FLOTANDO/PLUTANJE (Frankie de Leonardis, 8 min – ŠPA)
MIRACLE DESERT (Mark Hosack, 13 min – SAD)
LE BLIZZARD (Alvaro Rodriguez Areny, 13 minAND/DAN)
LOW TIDE (Ian Hunt Duffy, 15 min – IRS)
THE WHISTLER (Jennifer Nicole Stang – 11 min – KAN)

blok 2

MOON DROPS/MESEČEVE KAPI (Yoram Ever Hadani, 16 min – IZR/SRB)
LA NORIA (Carlos Baena, 12 min – ŠPA)
CARGO/TERET (Abhilash Chandra, 15 min – MAL)
ALL INCLUSIVE (Teemu Nikki, 15 min – FIN)

blok 3

OSCAR’S BELL/OSKAROVO ZVONO (Chris Cronin, 12 min – VB)
TOGETHER/ZAJEDNO (Ryan Oksenberg, 19 min – SAD)
SUPINE (Nicole Goode, 25 min – ČEŠ/JKR)

blok 4

THE STRANGE HOUSE IN THE MIST (Guilherme Daniel, 15 min – POR)
CARGA (Yad Deen, 19 min – IRAK)
MUIL (Jasper Vrancken, 20 min – BELG)
THE GAME/IGRA (Rogger Vergara Adrianzen, 15 min – PERU)

18.00 Takmičarski program 4 (filmovi iz Srbije i Regiona)

VIDEĆEŠ VEČERAS (Momir Milošević, 24 min – SRB)
KRV (Miroslav Stoisavljević, 18 min – SRB)
BIO DVAPUT JEDAN KRALJ (Vojin Vasović 14 min – SRB)
METOD (Tomaž Gorkić, 5 min – SLO)
2D ZAMKA (Petar Bačkonja, 3 min – SRB)
SUMATRA (Bojan Josić, 9 min – SRB)
IZVAN SEBE (Stella Hartman, 3 min – HRV)
SANDMAN (David Jovanović, 15 min – SRB)

20.00 Domaći dugometražni film
PSI UMIRU SAMI, Režija: Nikola Petrović, Trajanje: 88 min – SRB

Mala sala:

17.00 Budućnost je stigla 2 – Izbor fantastičkih filmova omladinske sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 minuta). Uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije.
19.00 Informativni program 2: Inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcije

THE NARRATOR (Yulia Trofimova, 10 min – SAD)
ES (Danielle Zinelli, 19 min – ITA)
MONSTER DAYS/DANI ČUDOVIŠTA (Channing, 14 min – KIN-TJV)
EL ARBOL DE LAS ALMAS PERDIDAS/DRVO IZGUBLJENIH DUŠA (Laura Zamora, 15 min – ŠPA)  
ДОМОВОЙ (Spartak Lakguev, 19 min – RUS)
BLOCKOUT (Constantinos Gourgiotis, George Leontakianakos, 5 min – GRČ)
EGO TE ABSOLVO (Diego Alonso Mezarina Gonzales, 16 min – PER)


NEDELJA, 18. oktobar


Velika sala:

17.00 F**K YOU IMMORTALITY, 80 min – ITA,FRA 
Directed & Written by: Federico Scargiali 
Makeup special effects : Miroslav Lakobrija
19.00-22.00 ZATVARANJE FESTIVALA
Performans za zatvaranje festivala
Ceremonija zatvaranja sa dodelom nagrada
Projekcija najboljih filmova u sve tri kategorije (domaća, regionalna, međunarodna)
• Film zatvaranja (svetska premijera domaćeg dugometražnog filma)
IZA ZATVORENIH VRATA 2 (David Kolaković, 99 minuta)