english

10. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE
PROGRAM


STUDENTSKI KULTURNI CENTAR

Kralja Milana 48

 
 

PRVI DAN

24. novembar, utorak

 

 

20 sati

SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA

 

NASTUPAJU

Inex cirkus teatar

Dobošari Dragoljuba Đuričića

Parkuristi

A capella ansambl Glas ne žice

 

 

Filmski program:

 

OZON (SRB, Branko Šujić i Mirko Milošević, 2015, 20’)

NIGHT LINE (SRB, Marko Backović, 2015, 9’)

ČOBAN (CRO, Matija Pisačić, 2014, 19’)

ZUGAR ZOMBI (COL, Alexander Quezada, 2014, 15’)

 

 

22 sata

Specijalna projekcija u čast gostiju Festivala

DEMONI, režija Lamberto Bava, (ITA, 1985, 88’)

 

 

 


DRUGI DAN

25. novembar, sreda

 

 

15 sati

(Mala sala)

TRIBINA

 

THEY'RE COMING TO GET YOU BARB'RA

– o nekim aspektima zombi epidemije –

Predstavićemo načine na koje posmatramo zombije, pričati o značenjima koja se kriju iza ovih stvorenja i saznati šta nam oni to poručuju dok pokušavaju da nas pojedu.

Moderator: Marina Mandić

 

 

18 sati

STRANI TAKMIČARSKI PROGRAM

 

NAJBOLJE PRE KRAJA (A CONSOMMER AVANT FIN, FRA, Nicolas Fogliarini, 2014, 15’)

ROPAVEJERA (LA ROPAVEJERA, ESP, Nancho Ruiperez, 2014, 15’)

ŽETVA (HOSTEN, DEN, Kim Sonderholm, Martin Sonntag, 2015, 19’)

LEK (THE CURE, FRA, Xavier Mesme, 2015, 15’)

EKSTREMNI PINOKIO (Extreme Pinocchio, FRA, Pascal Chind, 2014, 23’)

TIGRICA (TIGER, POL, Jacob Chelkowski, 2015, 12’)

PERIFERALNI (THE PERIPHERAL, USA, J.T. Seaton, 2014, 12’)

TRAŽENA PLANETA (THE LOOKING PLANET, BRA, USA, Eric Law Anderson, 2014, 17’)

 

 

19 sati

(Mala sala)

TRIBINA

 

URBANE LEGENDE

– fantastični narativi kao filmski potencijal –

Šta su urbane legende? Gde i kako nastaju i mogu li poslužiti kao osnova za umetničko delo, na prvom mestu filmsko? Na ova pitanja pokušaće da odgovore neki od najeminentnijih autora iz oblasti fantastike i društvenih nauka.

Učesnici: Goran Skrobonja, Dejan Ognjanović, Mladen Stajić

Moderator: Mladen Milosavljević

 

 

20 sati

DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM

 

MRKLI MRAK (Momir Milošević, 2015, 23’)

SAVRŠEN KROJ (Mirjana Kika Milošević, 2015, 5’)

NEVENOV SAN: DANSON (Petar Pešut, 2015, 13’)

CRTANI (Dušan Babić, 2015, 7’)

VOZ (Emilija Gašić, 2014, 8’)

PAKAO (Filip Markovinović, 2015, 10’)

+ bonus: trejleri filmova VEČNA KUĆA, HOWL i THE RIFT (premijerno)

 

 

22 sata

URBANE LEGENDE

(takmičarski program PIRAMIDA)

 

U KIKINDI, LEGENDE (Marko Trivunčević, 2015, 23’)

RUTINATOR (Nikola Stojanović, Siniša Cvetić, 2015, 16’)

GLITCH (Nemanja Radovanović, Ivana Purtić, 2015, 3’)

IZA ZATVORENIH VRATA (David Kolaković, 2015, 16’)

HOTEL ZLO (CRO, Krešimir Pejić, 2015, 27’)

 

 

23.30 sata

Specijalna projekcija

TERMITNJAK, režija Joseph Israel Laban, (NUWEBE, PHI, 2013, 90’)

 
 
 
 

TREĆI DAN

26. novembar, četvrtak

 

18 sati

STRANI PROGRAM – van konkurencije

 

NAPAD PRAISTORIJSKE ARTIČOKA PIRANE (ALCACHOFAS PIRANA DEL ABISMO PREHISTORICO, ESP, Javier Lozano Sanchez, 2014, 12’)

DA LI ĆE DAN IKADA DOĆI (SE O DIA CHEGAR, ESP, Pedro Santasmarinas, 10’)

NINDŽA ELIMINATOR 4: FRANCUSKA VEZA (NINJA ELIMINATOR 4: THE FRENCH CONNECTION, Mathieu Berthon, USA, 9’)

LOVCI (HUNTERS, SWI, Michael Rue, 10’)

TEROR RUBIKOVE KOCKE (RUBIK`S CUBE TEROR, EST, Sander Maran, 2012, 5’)

MRAČNE OČI (DARK EYES, Cristian Prieto, USA, 2015, 7’)

NEKA IH BOG SORTIRA (DIEU RECONNAITRA LES SIENS, FRA, Cédric Le Men, 2015, 10’)

BOŽIĆNA VEČERA (NOCHEBUENA, ESP, Joaquín Arca, 12’)

 

 

19 sati

(Mala sala)

TRIBINA

 

DOMAĆI FILM FANTASTIKE DANAS

– gde smo bili i gde idemo –

Da li je Leptirica prvi srpski horor film? Kako bi domaća kinematografija izgledala da nije bilo komunističkog režima? Kakva je budućnost domaćeg horor filma i filma fantastike? Na ova i još neka pitanja iz oblasti filma, pokušaće da nam odgovore autori knjige Izgubljeni svetovi srpskog filma fantastike, sa gostima.

Učesnici: Dragan Jovićević, Miroljub Stojanović, Dušica Žegarac

Moderator: Đorđe Bajić

 

 

20 sati

REGIONALNI TAKMIČARSKI PROGRAM

 

RADIO (MAC, Marko Crnogorski, 2013, 11’)

CRASH TEST PIG (CRO, Stjepan Mihaljević, 2013, 6’)

TAJNI LABORATORIJ NIKOLE TESLE (CRO, Bruno Razum, 2014, 11’)

TISUĆU (CRO, Danijel Žeželj, 2014, 6’)

PROBUDI ME (CRO, Dea Jagić, 2014. 9’)

VUČJE IGRE (CRO, Jelena Oroz, 2015, 5’)

 

 

22 sata

NOĆ TURSKOG HORORA

Specijalna projekcija u čast gosta Festivala

 

DABBE 6, režija Hasan Karacadag, (TUR, 2015, 160’)

 

 

 


ČETVRTI DAN

27. novembar, petak

 

 

15 sati

EKSKLUZIVNA PREMIJERA

 

SIRENE I KRIKOVI, režija Ivan Perić (CRO, 2015, 78’)

 

 

17 sati

DOMAĆI PROGRAM – filmovi van konkurencije

 

STRAŠILO (Ivan Ristić, 2014, 5’)

EKVILIBRIJUM (Kosta Đuraković, 2015, 10’)

DUHOVI METANOJE (Vanja Urukalo, 2015, 20’)

KAD BI OVCE BILE ROZE (Đurđija Radivojević, 2015, 30’)

CRVENI JAHAČ (Gala Goliani, 2015, 15’)

 

 

18 sati

(Mala sala)

TRIBINA

 

MASTERKLAS LAMBERTA BAVE

– Predstavljanje lika i dela italijanskog autora –

Specijalni gost 10. Festivala srpskog filma fantastike, italijanski reditelj Lamberto Bava, govoriće o svojim prethodnim i budućim projektima i predstaviti svoj uvid u žanr horora.

Učesnik: Lamberto Bava

Moderator: Nenad Bekvalac

 

 

20 sati

SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA

I DODELA NAGRADA

 

PROJEKCIJA NAGRAĐENIH FILMOVA

 

 

Specijalna projekcija

NE PROGOVARAJ, režija Amadeu Artasona (DON`T SPEAK, ESP, 2015, 82’)



FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed